Suriye Minoxidil – Şampuan  Satışı Ürün Görseli

Saçları soğuk suyla yıkamanın faydaları

Bazı insanlar soğuk saçlı ıslak yıkamayı veya son durulamanın bir mit olduğu düşünse de, işten atılmadan önce dikkatle düşünülmesi gereken bir çok fayda sağlar.

Saç kütikülleri çatıdaki zona benzer. Saç şekillendiricileri soğuk veya soğuk su ile daldıklarında düz kalır. Pürüzsüz kütiküller daha fazla ışığı yansıtır; saçları daha parlak ve daha sağlıklı görünür hale getirir.

Saçlarda Soğuk Suyu Kullanmanın En Büyük Dezavantajları

Soğuk suyun saçlarda herhangi bir nedenle kullanılmasının en büyük dezavantajlarından biri, ne kadar rahatsızlık verici olabileceğidir. Dondurucu soğuk suyun vücudunuza, kafa derinize ve saçınıza doğrudan temas etmesi asla hoş olmaz.

Bir dezavantaj mı? Eğer doğal olarak düz olan ince / ince tüyleriniz varsa, ıslak veya son durulama yıkama serin veya soğuk tüylerle saçlarınızı çok fazla hacim veya doku bırakmadan düz bırakabilirsiniz.

Soğuk ya da soğuk su saçları pürüzsüz bırakır; saçları sıçrama, vücut ya da doku olmadan caydırabilir. Kuru bir iklimde yaşıyorsanız bu daha da doğrudur.

Soğuk suyun etkisini en aza indirmek için

Saçımı bir lavabo havzasında ıslak yıkayarak soğuk suyun etkisini en aza indirmeyi öğrendim. İsteğe bağlı olarak, saçlarımı ıslak olarak duşta yıkadıysam, soğuk suyun büyük bir sürahide duşun hemen dışında saklıyorum.

Soğuk suyu saçıma dökmeye hazır olduğumda, duşu kapatıyorum, öne eğildi ve temiz sürahiden döküyorum. Bu yöntem, dondurucu suyun saç derim ve vücudum üzerindeki etkisini en aza indirir.

Saçlarda Soğuk Suyu Kullanmanın Yararlarının Listesi

Aşağıda sıralanmıştır: Soğuk su kullanarak ıslak mendilleri yıkamak veya saçlarınızı son olarak durulamak için kullanabileceğiniz en iyi 8 saç fırsatı:

1. Doğal detoksifikasyon – Soğuk su saç yıkama doğal detoksifikasyona yardımcı olur. Toksinler ve atık ürünler kafa derisinden daha kolay itilir.
2. Yağ üretimini yavaşlatın – Soğuk yıkamayı veya serin durulama yağını takiben bir süre için üretim en aza indirilir.
3. Doğal hidratasyonu korur – Sıcak su yıkamasının aksine, soğuk suyla durulama saçları kurutmaz, hasar görmeye başlar. Eller aşağı, soğuk su yıkama veya serin son durulama, saç için sıcak sudan daha iyidir.

4. Amps kadar saç sağlığı ve parlaklık – Soğuk su saç sağlıklı görünümlü tutar ve parlaklık artırır.
5. Kütikül tabakasını sıkıştırın – Soğuk suyla yıkanır veya son durulamalarda kütikül tabakasını sıkıştırın. Yağlı kafa derisi ve saç dökülmelerini en aza indirir.
6. Güçlü saçları cesaretlendirir – Islak yıkama veya serin / soğuk suyla son durulanma durumunda saç kesecikleri kapalı kalır. Bu, kir veya yağlardan daha kolay nüfuz eden daha güçlü saçlara neden olur. Saç derinize kirin kolayca birikmesini önler. Daha güçlü saçlar penye, fırça veya şekillendirme esnasında saçın kolayca çıkmasını engeller.
7. Saç dökülmesini yavaşlatabilir – Bazı durumlarda soğuk su yıkama veya son durulama genel saç dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olur.
8. Saçlara parlaklık katarken kıvrılmayı önler – Soğuk su, kütikülün pullarını kapatarak saçları yumuşatır. Bu, kıvrılmayı önler ve kilitlenmek için parlaklık katar.

Bazı saç renklendiricileri, saç renginin erken solmasına engel olmak için soğuk suda ıslak yıkamayı şiddetle tavsiye eder. Soğuk su, kütiküllerin açılmasını engellediğinden, ıslak yıkama çevrimi sırasında saç renginin kaybolmasını en aza indirir.

Soğuk suyun avantajlarını en üst düzeye çıkarın

Soğuk suyla yıkamanın veya son durulamaların avantajlarını, nemli havlu bezli saçları silikon esaslı bir serum ile kapatarak maksimize edin.

En havalı ortamda ayarlanmış bir meme eki ile üfleme. Saç ekleme konsantratörüyle saç telini aşağı doğru yönlendirin. Doğrudan hava akımı şaftın köklerinden uca doğru akar ve pütürleri yumuşatır ve parlaklığı en üst düzeye çıkarır.

Üfleme kurutma makinenizin soğuk ayarı yoksa, ancak soğuk hava düğmesi varsa, soğuk havayı saç ağzına indirmeye yardımcı olmak için kullanın.

Saçlarda Sıcak Suyu Kullanmanın Dezavantajları

Bazı durumlarda sıcak su, sıcaktan daha ıslak kıl yıkama için daha faydalı olabilir, bu da daha zararlı olabilir.  

1. Sıcak su, kir, yağ veya ürün oluşumunu içeren ıslak yıkama için en iyi sıcaklıktır. Bunun nedeni, suyun ısısının saç keseciklerini açması, temizleyicilerin daha derin ve etkili bir şekilde nüfuz etmesine izin vermesidir.
2. Kıvılcım ürünleri, sıcak suyla açılan ve genişleyen keseleri üzerinde daha iyi ve daha derin çalışırlar.
3. Sıcak su, az miktarda kurutulur, doğal yağların saçlarını soyar ve saçları kaba ve cansız bırakır, çünkü az miktarda kullanılmalıdır. 
4. Saçları sıcak suyla sık sık durulama saçları fazla gözenekli kılabilir.

5. Aşırı sıcak suyla yıkama veya son durulama kuru, gevrek, kıvrımlı ve kırılgan ipliklerle sonuçlanabilir. 
6. Sıcak suyla yıkama veya son durulama, saç stilini yeniden uygulamadan önce çözmeye yardımcı olacaktır.

Soğuk Suyu Kullanımı İçin En İyi Çözüm

Sıcak su, saç kirli, yağlı veya yağlı olduğunda ıslak yıkama için en iyi şekilde kullanılır. Soğuk su, diğer taraftan, parlaklık katar, nem kaplar ve kıvrılmayı önler.

Her iki seçeneğin de avantajlarından yararlanın.

Ilık saçlarla ıslak olarak yıkayın, koşullanın ve detangle yapın, ancak soğuk veya soğuk saçlarla son durulama yapın. Birkaç cephede hasar görebilecek olan sıcak suyu kullanmaktan kaçının.

Yararları en üst düzeye çıkarmak için serin / soğuk bir ayarda kurutun veya serin hava düğmesini kullanın.

Soğuk suyun 8 Saç Faydası

Sıcak su yıkama, iki tarafı keskin bir kılıçtır. Çok kir, yağ veya ürün birikimi olan saçlar için en iyi su sıcaklığı iken, iplikleri kurutduğu için, az miktarda kullanılmalıdır.

Soğuk su yıkama veya son durulama dezavantajlardan daha fazla avantaj sunar. Tabakonu açmadığından kir veya ürün birikimini gidermede etkili olmayabilir. Aynı zamanda ince veya ince saçları düz ve hacimsiz bırakabilir.

Nihayetinde soğuk suyla yıkamanın dezavantajlardan çok daha fazla avantajı vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )