Suriye Minoxidil – Şampuan Satışı Ürün Görseli

Kellik kalıcı mı?

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesi için en etkili tedavi başta saç dökülmesine neden olur. Kingsley’e göre, erkeklerin ve kadınların saçlarını kaybetmenin çeşitli nedenleri var. İçerirler:

 • kalıtım
 • Hormonlar
 • Stres
 • Zayıf beslenme / eksik besinler
 • Kimyasal saç şekillendirme hizmetleri
 • Bazı ilaçlar
 • Cerrahi veya yüksek sıcaklık

Bazen sebep faktörlerin bir kombinasyonu. Stres karışımı ve yeni bir cerrahi veya ilaç nedeniyle bir kişi saç dökülebilir. Öte yandan, erkek tipi kellik (MPB), dihidrotestosterona hormona (DHT) genetik olarak duyarlı erkeklerde görülen, hormonların ve kalıtımın kesişmesinin bir sonucudur.

Popüler inancın aksine, Kingsley’e dikkat çeker, genetik saç dökülmesi muhtemelen annenizin babasına bağlı değildir. “Son araştırmalar, kızların annesinin babasını izlediğini, erkeklerin babanın babasını izlediğini” belirtiyor. “Ama büyük ihtimalle, ikisi de bir ürün yelpazesine sahiptir.”

New York’ta, baş ve kafa derisi bakım ve tedavisinin her alanında eğitim almış bir uzman olan Sophia Emmanuel, köpeğin teşhisine yardımcı olacak bir dermatolog ya da trikolog bulacağını söylüyor. saç dökülmesine neden.

Tanı, besin eksiklikleri, kafa derisi muayenesi (saç dökülmesinin şekillerine ve şekillerine, muhtemelen cilt biyopsisine bakarak) test etmek ve tıbbi, yaşam tarzı ve aile bilgilerini toplamak için kan çalışmasını içerebilir.

Saç dökülmesinin nedenini bildikten sonra, sahip olduğunuz saçları korumaya veya yeni saçları yeniden canlandırmaya yardımcı olan hedefli tedavileri seçebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Tedavileri

Bir saç dökülmesi efsanesi, Emmanuel ve Kingsley’e dikkat edin, tüm saç dökülmesinin kalıcı olması. “Değil,” diyor Kingsley.

Sebep besin eksikliği veya stres olduğunda, saç dökülmesi tipik olarak geçicidir. Bu gibi durumlarda, saç dökülmesi temel sorunlara değinerek teşvik edilebilir: bedenin çinko depolarını oluşturmak, demir seviyelerini artırmak ve stres yönetimini artırmak için çalışmak – uzmanlar ilerlemeyi görmek birkaç ay sürebileceğini belirtmesine rağmen.

Genetik saç dökülmesi, diğer yandan, büyük ölçüde kalıcıdır; saç derisindeki yara izi ile tetiklenen her saç dökülmesi Emmanuel’e göre diyor. Yara izine kimyasal saç şekillendirme hizmetleri veya çok sıkı midilli kuyruklar, Emmanuel saç dökülmesi muzdarip olan birçok Afrikalı Amerikalı kadın ile görür bir sorun neden olabilir. Yara izinin bazı otoimmün bozukluklar tarafından tetiklenebileceğini de ekliyor.

Kobren, genetik veya otoimmün saç dökülmesine sahip kadınların saç büyümesi için “çok az seçeneğine” sahip olduğunu söylüyor. Minoxidil (marka adı Rogaine)% 2 konsantrasyonda kadınlar için FDA tarafından onaylanmıştır, ancak mevcut saçları korumaya yardımcı olur ve yeniden büyümeyi desteklemez.

Kobren, minoxidil kullanarak para kazanmak için reçetesiz satın almak isteyen kadınları teşvik ediyor. Doktor, düzenli eczanelerde düz minoksidilin çok daha az para karşılığında bulunması durumunda birçok firmanın pahalı şampuanlara minoksidil ekleyeceğini ve üst dolardan ücret alacağını belirtti.

Genetik olarak tahrik edilen saç dökülmesi olan erkekler, saç büyümesi için daha fazla seçeneğe sahip, finasterid adı verilen, ilaç sektörü devi Merck tarafından Propecia olarak pazarlanan bir ilaç sayesinde Kobren devam ediyor. Finasteride, erkek tipi kellik için yakıt veren dihidrotestosteron oluşumunu engelleyerek çalışır ve çift kör klinik araştırmalar, finasteridin erkeklerin saçlarını belirgin şekilde koyultduğunu ortaya koymuştur.

Birçok erkek libido kaybı da dahil olmak üzere cinsel yan etkilerin olması nedeniyle finasterid almayı reddeder. Ve son zamanlarda, çalışmalar, bu yan etkilerin ilacın kesilmesinden sonra da devam edebileceğini göstermiştir.

Cerrahi Hakkında Neler Var?

Kobren, ameliyat, erkek tipi kellik olan erkekler için etkili bir seçenek olabilir diyor. Prosedürün başarısı, DHT’ye dirençli saçları, daha önce DHT’ye duyarlı saçları büyüten kafa derisindeki alanlara yönlendirmekle yükümlüdür. DHT hassasiyeti, kadınlar için nadiren sorun olduğundan, prosedürden neredeyse hiçbir zaman uzun vadeli faydalar elde edilemezler.

Saç dökülmesine bağlı olarak savunmasız hissettiren, onları hassas bir hedef haline getiren kadınlara yönelik agresif pazarlamaya rağmen.

Kobren, “Cerrahi genellikle kadınların ilk aldığı yerdir, ancak ben onlara şiddetle tavsiye ediyorum.”

Erkekler de dikkatli davranmalıdır; çünkü işlemin başarısı uygulayan uygulamanın kalitesine ve eğitimine bağlıdır.

Kobren, “Kozmetik cerrahinin tüm alanı çok tehlikeli bir yer” diyor ve bu patlama yaşayan saç dökülmesi pazarında özellikle doğru. “Kendini bir saç ekimi uzmanı olarak tanıtan bir jinekolog tanıyorum.”

Yanlış ellerde, bir nakil, saç dökülmesi rahatsızlığı rahatsızlığını bozabilir ve daha da travmatize edebilir.

Kobren , nitelikli uygulayıcıları belirlemeye yardımcı olmak için Saç Restorasyon Cerrahları Uluslararası Birliği ( IAHRS.org ) adlı bir grup kurdu . Örgütün 900’den fazla başvuru aldığını, ancak çalışmalarının kalitesine dayalı olarak sadece 65 kişiyi kabul ettiğini belirtti.

Organ nakli ile ilgilenen kişilerin alanındaki birileri tarakta bulunmalarını öneriyor. Ancak Kobren, alanın sadece bir başlangıç ​​noktası olduğunu ve bunun durum incelemesine başlaması gereken bir yer olduğuna dikkat çekti. Kobren, birileri orada listelendiğinden dolayı, onu belirli bir müşterinin pratik uygulayıcısı yapmaz.

Kobren, cerrahiyle ilgilenen en önemli şey ödevdir: uzmanlarla konuşmak, üzerinde çalıştıkları insanlarla tanışmak, çevrimiçi incelemeleri okumak. Bu parça, başarı için kritik öneme sahiptir.

Ameliyatın fiyatı dikkate alındığında da önemlidir.

Kobren, “Ortalama ameliyat yaklaşık 2.000 grefttir” diyor ve “Greft başına greft 5 ila 11 $ arasında. En az 20.000 dolarlık bir yatırımdan bahsediyor olabilirsin. ”

Diğer “Tedaviler” ve Mitleri

Kobren, gelişmekte olan diğer iki tedavinin de sözde olduğunu düşünüyor: platlet açısından zengin plazma terapisi ve lazer terapisi, ancak bu noktada şu öneriyi de desteklemiyor: “Çalıştığı göstermek için henüz yeterli klinik veri görmedim” diyor. Bununla birlikte, anekdot kanıtı umut vaat ediyordu.

Kobren, diğer mucize tedavilerinin büyük çoğunluğunu (örneğin yoğunlaşan şampuanları veya başınızın üstünde duran yem yağından başka bir şey değildir) söylüyor. Tedavi ve kök neden uyumlu değilse etkin terapiler bile etkisiz olabilir.

Kinsley saç dökülmesi ile ilgili üç efsaneye dikkat çekiyor:

 • Efsane: Saçlarınızı her gün yıkamak saç dökülmesine neden olur. “Bu çöp” diyor Kinsley. “Saçların dökülmesine neden olmaz. Korkma. “
 • Efsane: Başınızı tıraş edin saçları daha hızlı büyür. “Hayır, öyle değil,” diyor Kinsley.
 • Efsane: Hızlı bir çözüm var. Kinsley, bazı tıbbi sorunlarla ilgili hızlı bir düzeltmenin olduğunu söylüyor. “Bir kişi ilaç üzerinde çalışıyor ve hepsi kontrol altında. Saç dökülmesi ile farklıdır. Kafa derisine koyabileceğin ya da sorunu çözmek için alabileceğin hiçbir şey yok “dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )